Organizátor / O festivale

Prvý ročník medzinárodného filmového festivalu June Film Fest ponúkne filmový program, ktorý vytvorí predpoklad pre rozvinutejšiu formu i počet uvádzaných titulov vo výhľadovej podobe pre ďalšie obdobie. Profilovou je medzinárodná súťaž hraných debutov, nazvaná Prvý dotyk, ktorú bude posudzovať odborná porota. Jej hodnotenie vyústi v ocenenie Najlepšieho filmu.

Sledovanou sekciou budú Divácke hity, čiže selekcia podmienená diváckou návštevnosťou alebo udelením národných filmových cien v krajinách pôvodu. Výber prinesie pre slovenského diváka zaujímavý, možno aj prekvapujúci pohľad na divácky fenomén, určujúci komerčný úspech prezentovaného diela. V programe sa objaví aj Paralelný pohľad, výber artových snímok, ktoré zaujali cinefilov a programátorov prestížnych festivalov. Uvádzací priestor dostane aj pôvodná seriálová tvorba v sekcii Aký seriál, ktorá chce reagovať na nespochybniteľný a významný fenomén súčasnej masovej audiovizuálnej kultúry. Je prirodzené, že v rámci medzinárodného kontextu pripravovaného festivalu nemôže chýbať zastúpenie a prezentácia diel slovenskej filmovej scény. Účasť domácich tvorcov a profesionálov má byť organickou a prínosnou platformou pre inšpiratívnu a podnetnú interakciu so zahraničnými filmovými tvorcami. Preto sa v sekcii Slovenská a Česká voľba objavia aj snímky z českého prostredia.

JuFF Trnava bude v maximálnej miere otvorený pre všetkých záujemcov a návštevníkov, čo bude platiť nielen pre uvádzané filmové projekcie, ale aj Industry program, a tiež ďalšie sprievodné podujatia (koncerty, divadelné predstavenie, výstavy, tlačové konferencie, živé mediálne vysielania, autogramiády…).

Organizátor:

Artflow s.r.o.

Pribinova 22/A, 811 09 Bratislava

zapísaná v obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Vložka číslo: 127067/B

IČO: 514 662 36

DIČ: 2120722626

E-mail: info@juff.sk

Web: www.junefilmfest.sk

Dôležité informácie pre návštevníkov MFF June Film Fest 2024

Pre zakúpenie CINEPASSU sa potrebujete prihlásiť. Ak máte v systéme MyCinepass už konto z iného festivalu, stačí sa len prihlásiť s vašimi prihlasovacími údajmi. Ak si údaje nepamätáte, použite funkciu na obnovu strateného hesla. Ak v systéme MyCinepass ešte konto nemáte, prosíme zaregistrujte sa.