Lístky

5
jún
6
jún
7
jún
8
jún
9
jún
Môj program
Divácke Hity
19:00
5. jún
ROXY
Réžia: Dito TsintsadzeDE, BE100 min.2022

Thomas Brenner je berlínsky taxikár, ktorého vo všednom živote už len máločo prekvapí. Drží sa zásady - byť nenápadný, a zbytočne veľa nehovoriť. Život sa mu však prevráti naruby, keď mu do taxíka nastúpi zákazník s bojovým psom menom Roxy. Gruzínec s rodinou je na úteku pred ľuďmi, s ktorými sa neradno zahrávať.

Čierna krimikomédia obracia na hlavu stereotypné kultúrne a politické nálepky medzi Východom a Západom. Absurdné udalosti a úsmevné dialógy sú zábavným korením komediálno-horkého obrazu modernej reality Európy.

CSFD.cz IMDb trailer katalóg
Film sa už premietal
Divácke Hity
21:30
5. jún
Heureux Gagnants
Réžia: Maxime Govare, Romain ChoayFR103 min.2024

Ak máte radi horúci humor, tak ste na správnej adrese. Francúzska komédia zložená z niekoľkých určujúcich sekvencií, avizuje nekompromisné posolstvo, že veľká výhra v Lotte, spravidla nikdy neprináša šťastie. Peniaze nás totiž nemôžu zmeniť, len odhalia naše hlboké vnútro. Štipľavá satira, ktorá je miestami krkolomná, ale vždy vtipná.

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal
Divácke Hity
11:00
6. jún
Coup!
Réžia: Joseph Schuman, Austin StarkUS98 min.2023

Satiricko-komediálna dráma z amerického vidieku roku 1918, kedy prepukla španielska chrípka, predstavuje mikrokozmos zúčastnených postáv, dobrovoľne izolovaných na prímestskom ostrove. Ide o zábavnú, ale aj napínavú sondu pretvárky, pokrytectva, falošného vlastenectva a zdanlivej odvahy. Majiteľ panstva JC Horton, kvázi ľavicovo rebelujúci novinár, prijme do služby neznámeho cudzinca, aby ten vyvolal a stal sa protagonistom spoločenskej vzbury voči svojmu zamestnávateľovi a obrátil naruby všetky spoločensky akceptované konvencie.

Film sa už premietal
Prvý dotyk
11:30
6. jún
Mother, Couch
Réžia: Niclas LarssonUK96 min.2023

Surreálna čierna komédia o hľadaní rodinných tajomstiev a postupnom zblížovaní troch súrodencov s Ewanom McGregorom a hollywoodskou legendou Ellen Burstyn v hlavných úlohách. Zápletka je pomerne bizarná: v jednom zapadnutom obchode s nábytkom sa matka usadí na pohovke a odmieta vstať. Na scénu prichádzajú jej tri dospelé deti, aby s pomocou manažéra obchodu riešili smiešno-smutnú anabázu, ktorá snáď konečne odhalí rodinné tajomstvá, čím sa môže zmeniť všetkým doterajší život.

CSFD.cz IMDb
Film sa už premietal
Paralelný pohľad
14:00
6. jún
Kalak
Réžia: Isabella EklöfDK, SE, GL, FI, NL, NO120 min.2023

Emociálne pôsobivý film o pretrvávajúcej bolesti z detstva a hľadaní rodinného vykúpenia. Realisticko-sociálny obraz dánskej väčšiny a grónskej „špinavej“ minority. Titulný "Kalak" zosobňuje v Grónsku dva významy: špinavý (dirty) a skutočný (true). Hlavný hrdina Jan sa podujme tento „handicap“ nosiť ako verejný odznak. Pracuje ako zdravotná sestra, je otcom a žije v 90-ych rokoch v grónskom meste Nuuk. A mimochodom: Jan bol vo svojom pubertálnom veku zneužívaný svojím otcom. Film podľa skutočných udalostí.

Film sa už premietal
Pásmo filmovAký seriál?
14:30
6. jún
90 min.
A mi kis falunk
Réžia: Iván KapitányHU45 min.2018

Maďarský remake slovenského diváckeho hitu Horná Dolná.

Aký je život v našej malej dedinke? Nemožné situácie, známe postavy a komunita, kde nič nefunguje tak, ako má.

Gólkirályság
Réžia: Iván KapitányHU50 min.2023

Komediálny seriál maďarskej RTL rámcuje koniec majstrovskej sezóny futbalového provinčného tímu, kde každý musí dokázať, čo sa od neho očakáva, že uprednostňuje záujmy klubu pred všetkým ostatným, a že cesta s futbalom vedie do neba... teda iba pre najlepšieho strelca. Súperenie Csemberčanov sa odohráva na všetkých frontoch, s protivníkmi, so sebou samými, s prospechármi okolo tímu, aj so sponzormi, ako aj s miestnymi významnými ľuďmi.

Film sa už premietal
Prvý dotyk
14:30
6. jún
Bauryna salu
Réžia: Askhat KuchinchirekovKZ113 min.2023

Poeticky "drsný" obraz chlapca odlúčeného od svojich rodičov, aby naplnil odveký tradičný obyčaj stanoveného vidieckeho „zvláštne blízkeho“ spolužitia. Podľa starodávnej nomádskej tradície „bauryna salu“ je novonarodený chlapec Yersultan poslaný na výchovu ku starej mame. Keď dovŕši dvanásť rokov, jeho stará mama zomrie a on sa musí presťahovať späť ku svojej rodine, ktorú sotva pozná.

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal
Sprievodné podujatieIndustry program
17:00
6. jún
90 min.

Aká je aktuálna situácia v kinodistribúcii? Ako je na tom návštevnosť v postcovidovom období? Vyhľadávajú diváci slovenské a české filmy? Ak áno, ktoré? Čo rozhoduje o tom, že si divák kúpi lístok do kina na slovenský alebo český film? O tom, ale aj ďalších horúcich otázkach sa v diskusnom paneli, ktorý bude moderovať Miro Ulman, uznávaný odborník na danú tému, stretnú Ivan Hronec (spoločnosť Film Europe), Rudolf Biermann (In Film), Martin Palán (Bontonfilm) a Ondřej Kulhánek (Continental Film).

Podujatie sa už konalo
Divácke Hity
17:00
6. jún
Vivants
Réžia: Alix DelaporteFR, BE86 min.2023

Civilná a prenikavá dráma skúmajúca hektické životy oddelenia reportérov pracujúcich v spravodajskej televíznej relácii. Medzi nich prichádza neskúsená Gabrielle, ktorá bez formálneho školenia chce zaujať a nájsť si miesto v skúsenom tíme. Postupne zisťuje, že členovia tímu sú rozpoltení medzi novinárskou povinnosťou prezentovať fundované správy o hodnotných témach, ale zároveň sú konfrontovaní drastickými rozpočtovými škrtmi a nafúknutými úlohami zo strany šéfov televíznych staníc. Ale je tu šéfredaktor Vincent, ktorého charizma a erudícia ešte niečo znamenajú...

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal
Prvý dotyk
17:30
6. jún
Una sterminata domenica
Réžia: Alain ParroniIT, DE, IE115 min.2023

Brenda je tehotná. 19-ročný Alex sa čoskoro stane otcom. Kevin sa snaží presadiť vo veľkom Ríme. Každý usiluje o zachovanie svojej stopy vo svete. Trio kamarátov, navzájom prepojených medzi pobrežným vidiekom a večným mestom, chce vlastným spôsobom odolávať neúprosnému napredovaniu času a permanentným horúčavam.

Existenciálny, náladovo nekompromisný a štýlovo originálny portrét trojice tinedžerov, žijúcich v sociálne biednom predmestí Ríma, ktorí nehľadia na zajtrajšok, ale snažia sa prežiť zdanlivo nekončiaci dnešok.

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal
Pásmo filmovAký seriál?
19:00
6. jún
Večne mladí
Réžia: Jan HřebejkSK, CZ84 min.2024

Traja dôchodcovia sa na sklonku života stretnú v luxusnom domove dôchodcov. Zisťujú, že aj vo svojom veku môžu ešte zažiť dobrodružstvo a srandu. Navzájom sú si oporou, pohádajú sa, riešia problémy s chorobami, vzťahmi či s rodinou. A takmer vždy idú na to s humorom.

Komediálny seriál pre všetkých duchom mladých z dielne Kristíny Cibulkovej a Stana Guštafíka, v ktorom excelujú Milan Kňažko, Bolek Polívka, Vlado Černý, ale aj Jana Švandová, Jana Oľhová a Lucia Siposová.

Film sa už premietal
Divácke Hity
20:00
6. jún
Kos
Réžia: Pawel MaslonaPL, SE, DE120 min.2023

Jar 1794. V Poľsku vládne nepokoj, keďže domácu šľachtu i jej územia si uzurpuje ruský vojenský dobyvateľ. Práve vtedy sa z amerického exilu vracia generál Tadeusz „Kos“ Kościuszko s černošským priateľom a bývalým otrokom Domingom, ktorý sa rozhodne zmobilizovať poľských pánov a roľníkov vo forme aktívneho protestu proti Rusom. Kościuszkovým ultimatívnym konkurentom je neľútostný ruský kapitán Dunin, ktorý sa snaží vzpurného generála eliminovať skôr, ako prepukne národné povstanie.

Film získal 9 národných ocenení na festivale v Gdaňsku, vrátane najlepšieho filmu a réžie.

Film sa už premietal
Slovenská a česká voľba
20:30
6. jún
Tancuj Matyldo
Réžia: Petr SlavíkCZ113 min.2023

V príbehu inšpirovanom skutočnou udalosťou žije utiahnutý Karel vo svete poriadku a prísnych pravidiel, v ktorom nezostáva veľa priestoru na empatiu. Svoju extrovertnú a bohémsku mamu Matyldu, bývalú barovú speváčku, navštevuje viac-menej z povinnosti. Matylda nečakane príde o byt a Karlovi nezostáva nič iné, len si ju vziať k sebe. Ich spolužitie je však pre neho katastrofou. Najmä keď vyjde najavo, že Matylda má Alzheimerovu chorobu. Ako možné riešenie sa ponúka, že o svojráznu babičku sa postará Karlov syn Pavel, nezodpovedný flautista, ktorý pohŕda otcovým povolaním exekútora. Spoločná domácnosť troch rozdielnych temperamentov rôznych generácií prináša množstvo humorných momentov, pričom postupujúce príznaky choroby sú skôr tragikomické. Na prvý pohľad bezvýchodisková situácia obráti rodine život naruby, no tým, že sa nevzdávajú, robia niečo dôležité nielen pre Matyldu, ale aj pre seba.

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal
Sprievodné podujatie
21:00
6. jún
Podujatie sa už konalo
Slovenská a česká voľba
21:30
6. jún
Večírek
Réžia: Michal SuchánekCZ86 min.2021

Na večierku sa postupne schádzajú bývalí spolužiaci. Toto stretnutie by sa pravdepodobne nieslo v duchu ľahkého škriepenia a nostalgických spomienok, lenže namiesto ďalšieho spolužiaka zazvoní pri dverách podomový predavač a prinesie nečakanú správu o kamarátovi, ktorý už nikdy nedorazí. Účastníci večierku sa za ním spoločne vydávajú autobusom. Počas cesty sa ukáže, že hovoriť o skutočných pocitoch je oveľa zložitejšie, než sa zdá.

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal